SetupSlovenčina
Úvod > E-mail > Ako nastaviť Mozilla Thunderbird pre príjem a odosielanie pošty

Ako nastaviť Mozilla Thunderbird pre príjem a odosielanie pošty

1. Cez menu Možnosti -> Nastavenie účtov si v Thunderbirde zobrazte okno Nastavenie účtov. Kliknite dolu na tlačítko Akcie s účtami a potom na menu Pridať poštový účet.
 
 
 
2. Vyplňte vaše základné údaje. V tomto príklade si ideme vytvoriť konto pre Jozefa Valibuka a jeho schránku valibuk@abcdef.sk. V skutočnosti zadajte svoje meno a adresu svojej e-mailovej schránky, ktorú ste si predtým u nás vytvorili. Ako heslo vložte heslo platné pre vstup do tejto schránky. Zaškrtnite políčko Zapamätať si heslo. Kliknite na Pokračovať.
 
 
3. Kliknite na tlačítko Manuálne nastavenie:
 
 
4. a) ak chcete používať nezabezpečenú komunikáciu s mailovým serverom, vyplňte údaje tak, ako sú uvedené na tomto obrázku (názov servera a používateľské meno zadajte podľa Vašej domény resp. schránky):
 
 
4. b) ak chcete používať zabezpečenú (SSL) komunikáciu s mailovým serverom, vyplňte údaje tak, ako sú uvedené na tomto obrázku (názov servera a používateľské meno zadajte podľa Vašej domény resp. schránky, názov servera pre zabezpečenú komunikáciu nájdete v nastaveniach vášho webhostingu v Setupe):
 
 
Kliknite na Hotovo. E-mailové konto je nastavené a môžete ho začať používať.